"> Beylikdüzü Basketbol Kursu - Beylikdüzü Spor Okulu

Beylikdüzü Basketbol Kursu

Beylikdüzü Basketbol Kursu, Takım Çalışmaları ve Bireysel Gelişim Antrenmanları

Basketbol Spor Okulu ve Takım Çalışmaları

Basketbol Spor Okulu (Eğitim Grubu)

 • Hafta İçi     : Pazartesi – Çarşamba
   • 16:30  Temel Spor Beceri Eğitimleri ve Mini Basket 3-7 Yaş
   •  17:30 Temel Basketbol Eğitimi  (8-12 Yaş)
   • 18:30  Takım Eğitimleri (9-13 Yaş)
 • Hafta sonu : Cumartesi – Pazar
   • 10:00  Temel Basketbol Eğitimi (8-12 Yaş
   •   11:00 Temel Spor Beceri Eğitimleri ve Mini Basket (3-7 Yaş)
   • 12:00 Takım Eğitimleri (9-13 Yaş)

 

 • MİNİK TAKIM         : Çarşamba 17:15  – Cumartesi : 12:00
 • KÜÇÜK B TAKIMI : Salı – 17:15 – Pazar : 12:00

Not : Sezon içerisinde 13:00 ve 14:00 saatleri için gruplarımız oluşacaktır.

 

 

Beylikdüzü Basketbol Okulu

Çocukların yararlı alışkanlıklar edinmesi için bir fırsat olan basketbol kış spor okulları çok sayıda çocuğu kurtarıyor.

DG Akademik çocukların spora yönlendirilmeleri açısından oldukça önemli bir işi başarıyor. Milli antrenörler eşliğinde yetişen çocuklar, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda sporcu olma şansını yakalıyor. Özellikle aşırı hareketlilik/hiperaktivite nedeniyle yaşamları zorlaşan çocukların spor okullarına yönlendirilmeleri büyük bir önem taşıyor. Spor okullarında iyi bir eğitim ve antrenman süreci geçiren ve özgüvenleri güçlenen çocuklar, milli sporcu olmanın ilk adımlarını atıyor.

DEHB (Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu) tanısı almış veya aşırı hareketli çocuklar, aileler için de zorlayıcı durumlara sebep olabiliyor. Bu çocukların spor okuluna yönlendirmeleri hem çocuklara hem de ailelerine bambaşka kapılar açabilir. Enerjisini verimli kullanan ve o enerjiyi sporda boşaltan çocuk, daha dengeli bir yaşam sürdürmeye başlar. Hem sağlıklı yaşamak hem de mükemmel bir hobi edinmek için yaz-kış spor okullarından yararlanılabilir. Beylikdüzü spor okulları denince ilk akla gelen okul olan DG Akademi, çocukların gençlik dönemine geçerken enerjilerini verimli kullanmalarını ve çeşitli sporlara yönlendirilmelerini sağlıyor. Çocuklar basketbol, dövüş sporları, cimnastik, yüzme, futbol ve voleybol gibi spor dallarında milli antrenörler eşliğinde çalışma imkanı buluyor.

Psikolojik Destekli Basketbol Spor Okulu

Sadece basketbol kış spor okulu için değil, psikolojik destek açısından da önemli olan bu sürecin profesyonel biçimde yönetilmesi için drama, psikolog desteği ve çocuğun rehberlik sürecine katkıda bulunacak koçluk hizmeti alınabilir. Son derece önemli bir hizmet kalemi olan spor okullarında profesyonel psikolojik destek, çocukların sağlam temeller üzerinde gelişmesi için oldukça önemlidir. DG Akademi’de, belki de yaşamını spor kariyerine yönlendirecek olan gençlerin basketbolu tanıması, ilgi alanı ve bedensel durumunun bu spora uygun olması için profesyonel yardımla birlikte karar vermesi sağlanır. Birçok sosyal sorumluluk projesine dahil olan ve dezavantajlı gençleri spor okuluna yönlendiren uzmanlarımızla, daha nitelikli bir yaşam mümkün olduğuna inanıyoruz.

Kaynak :   https://www.dgakademik.com

DG Akademik İŞTİRAKİDİR

Bu gönderiyi paylaş